1 procent

Zachęcamy wszystkich podatników do przekazania 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia
numer KRS: 0000059478.

Co ważne!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się przekazać 1% dla OPP, czy nie – Twój podatek będzie wynosił tyle samo. Jeżeli wyrazisz zgodę, aby przekazać 1% podatku dla OPP, wtedy urząd z należnego im podatku odejmie przysługujący 1% i przekaże wskazanej przez Ciebie w deklaracji OPP.

Dziękujemy za Twój 1% podatku !

Przekaż 1% podatku

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku – wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000059478.

Jesteś emerytem lub rencistą ?  Też możesz przekazać 1% podatku !

PIT-OP ma umożliwić emerytom i rencistom przekazanie 1%, a jednocześnie zwolnić ich z obowiązku samodzielnego rozliczenia się z urzędem skarbowym. Oznacza to, że PIT z rozliczeniem podatku za emeryta lub rencistę wysyła Zakład Ubezpieczeń Społecznych (czy inny organ rentowy). PIT-OP jest uzupełnieniem PIT-u wysyłanego przez ZUS. Emeryt nie musi rozliczać się samodzielnie, chcąc przekazać 1%.

PIT-OP wysyłamy do urzędu skarbowego. W 2018 r. (przy rozliczeniach podatkowych za 2017 r.) ostatni dzień na wysłanie PIT-OP to 30 kwietnia. PIT-OP można wysłać pocztą, złożyć osobiście w swoim urzędzie skarbowym, albo skorzystać z systemu elektronicznego.

Pobierz PIT-OP

Instrukcja dotycząca PIT-OP ze strony Ministerstwa Finansów