Cele Stowarzyszenia

Cele Stowarzyszenia:
  1. Wywołanie zainteresowania społecznego sprawami nauczania i wychowania oraz podnoszenie kultury pedagogicznej rodziców.
  2. wyzwalanie inicjatyw i ofiarności społecznej, wspierającej działalność szkoły.
  3. tworzenie warunków społecznego wsparcia dla wszelkich inicjatyw służących unowocześnieniu działalności edukacyjnej, podnoszeniu efektywności nauczania i wychowania.
  4. organizowanie społecznego ruchu rodziców, nauczycieli i zakładów pracy, instytucji i organizacji społecznych do realizacji potrzeb materialnych szkoły.
  5. prowadzenie różnorodnych działań uspołeczniających procesy kształcenia i wychowania.
  6. organizowanie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz różnorodnych zajęć wpływających na ich rozwój.
  7. nawiązywanie współpracy międzynarodowej z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz młodzieży w celu wymiany doświadczeń oraz rozwijanie kontaktów międzynarodowych.
  8. przeciwdziałanie patologiom społecznym.
  9. działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i lokalnej społeczności, a w szczególności:
    1. ochrony i poprawy stanu dziedzictwa publicznego i kulturowego,
    2. poprawy jakości standardów życia,
    3. prowadzenie i promowanie działań na rzecz ochrony środowiska,
    4. ożywianie, aktywizowanie, wspomaganie kapitału ludzkiego i integrowanie społeczności,
    5. wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej na terenie działania stowarzyszenia,
    6. upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, prowadzenie działalności kulturalnej, oświatowej i turystycznej,
    7. wspieranie rozwoju infrastruktury rekreacyjno-turystycznej,
    8. odnowa i rewitalizacja przestrzeni publicznej,
    9. podejmowanie działań zmierzających do zagospodarowania niewykorzystanych obiektów na cele społeczne.